| maryantheboss1 a întrebat:

am descarcat din greseala un program e-type, nu stiu ce e ce face dar stiu ca de cand l-am descarcat merge foarte greu netu si PC, vreau sa--l sterg sal elimin de tot din PC ce trebuie sa fac, plz

8 răspunsuri:
| Eღilia62 a răspuns:

Probabil nu programul e de vina ci de unde l-ai luat.Cred ca link-ul continea nu doar programul ci si niste virusi care sa-ti faca probleme.
Nu stiu ce sa zic, daca nu il gasesti in PC sa-l stergi cu Delete si apoi din cosul de gunoi iti recomand tot "metoda mea" cu care imi salvez PC-ul de fiecare data cand "intru in rahat".
Mai intai ia programul Combo fix http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe
Deschide-l apoi ComboFix va porni.Iti va instala o chestie Windows Recovery Console, nu te speria e ok chestia aia. Apoi te va intreba daca sa inceapa curatirea. Confirma cu Yes de fiecare data. Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.Asteapta pana termina indiferent ca dureaza 10 sau 30 de minute(mie mi l-a curatat in 15 min).El va sterge infectiile mai mari sa zic asa.La sfarsit va afisa rezultatele scanarii. Apoi ia programul Malwarebytes.Intri pe siteul asta http://www.malwarebytes.org/products/malwarebytes_pro si dai download. Apoi programul se va instala si vei da scanare la toate discurile(C,D). Dupa ce termini iti recomand sa iti pui Antivirus, eu folosesc Avast dar toate sunt bune(adica cele mai cunoscute, nu toate prostiile)

| Eღilia62 a răspuns:

Sau start>control panel>programs>unistall a program cauti e-type-ul>unistall.

| boogdan91 a răspuns:

Ai luat un virus nauc. Reinstaleaza windows-ul si sa formatezi discul C(acolo banuiesc ca ai windowsul). Bafta!

| iulikka a răspuns:

Meniul start>control panel>programs>unistall programs(alegi e-type`ul dai clik dreapta pe unistall si gata)

| ღOlimpiaRalukaღ a răspuns:

Nu e neaparat doar asta da eu nu sh altceva.Ai putea sa iti salvezi tot ce ai pe un stic si sa iti pui iar windousu.

BAFTA!

| RăzvanEZP a răspuns:

Si eu mi l'am luat tot azi si e varza, am aceleasi probleme.dai la start si cauti la toate programele etype.intri in folder si stergi tot din fisier. daca nu merge sa stergi si zice ca e deja folosit de alt program apesi ctrl+f8 si il stergi definitiv.THE END. funda?puppy dog eyes

| Gabriela_2871 a răspuns:

Start>settings>control panel>add or remove programs si il cauti in lista aia. eu asa fac.

| Andy_3042 a răspuns:

Salut! Eu stiu o singura modalitate:dai click pe start,control panel,add or remove programs, change or remove programs, dai click pe ce vrei sa scoti si dai pe rimove.