| jeffdragos a întrebat:

am o intrebare in toamna intru la liceu si m-am gandit sa dau la un liceu de informatica este adevarat ca trebuie multa mate ca asa spuneau unii colegi sau care ar trebui elementele de baza sa le stiu mersi pentru ajutor

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am terminat mate-info acum 3 ani. in primul rand ai nevoie de o medie mare la mate (sau media generala de la examen, habar n-am cum e acum) si daca nu stii notiuni elementare de mate si daca nu iti place asa ceva, ori nu te pricepi, n-ai ce cauta acolo. nu e simplu.

4 răspunsuri:
| Tavy100 a răspuns:

Da, se face matematica.
La inceput trebuie stiute doar chestiile de baza, apoi incepeti sa avansati cu materia, in asa fel incat tu la sfasitul clasei a 12-a vei fii mult mai axat pe matematica decati altii de la alte licee pe alte profile.

| AliGab a răspuns:

Nu este simplu, se face matematica vreo 5-6 ore/sapt dar satisfactiile dupa ce faci si o facultate in domeniul ingineriei sunt maxime.

| DaRaspund a răspuns:

Da,Se face mate.De obicei sa ia materia de la inceput dar trebuie sa stii chestiile de baza.Succes!

| DuduRadu a răspuns:

Depinde eu am vrut tot la mate dar se pare ca am nimerit pe un profil de mate-info, intensiv info am 6ore de info pe saptamana.Te sfatuiesc sa te duci la mate intensiv.