| AAAdelin a întrebat:

Am o intrebare legata de google talk. Adica eu am stat de vorba cu cineva aproape de o ora de vb pe google talk. Nu aveam ce face, si la sfarsit m-am uitat cat trafic am consumat (eu eram pe wifi deci nu ma interesa. M-a intrebat de curiozitate, si cand a deschis lista cu aplicatii care au consumat am vazut ca talk nu a consumat nimic. Ceea ce consumase trafic in acel timp era vremea si facebook ce se actualizau automat.
Deci se poate ca serviciul google talk sa fie unul ce sa nu consume trafic?
Vreau sa stiu daca este "gratis" sau traficul folosit este infim de cativa kb (sau din contra).
Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| vnp a răspuns:

Buna.
Este imposibil ca acel serviciu sa nu consume nimic. Din momentul in care deschizi browserul si ai accesat o pagina de internet atunci incepe sa se consume trafic. Este posibil ca acesta sa consume foarte putin sau contoarul tau de trafic sa se actualizeze putin mai tarziu. De consumat consuma sigur, nu am folosit serviciul dar probabil ori consuma putin ori actualizarea contoarului se face mai tarziu.
O zi placuta.