| n0thingg a întrebat:

Am o intrebare legata de placa video
deci am primit de la cineva o placa video gigabyte Geforce 8400 GS si el a testato pe 2 pcuri, si mergea...dar eu cand am bagat-o a mers ump, si-a luat restart si sia sters driveru...mi-a spus:Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)
P.S:am windows 7 32-bit
procesor Amd athlon 64 processor 3000+ 1.80 Ghz
2GB Ram
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| iler a răspuns:

Salut, :
Important: Manager de coduri de eroare de dispozitiv sunt exclusiv de la Device Manager. Dacă vedeți Codul de eroare 43 în altă parte în Windows, sunt sanse este un cod de eroare de sistem pe care nu ar trebui să depanați ca o problemă Device Manager.

Cauza Codul de eroare 43

Un cod de eroare 43 este generat când Device Manager oprește un dispozitiv hardware, deoarece hardware-ul raportat Ferestre care se are un fel de probleme nespecificat.

Acest mesaj extrem de generice ar putea însemna că este o problemă hardware adevărat sau ar putea însemna pur și simplu că există o problemă de driver pe care Windows nu vede ca atare, dar că hardware-ul este afectat de.

Codul de eroare de 43 Depanare
1.Restart computerul dumneavoastră dacă nu ați făcut deja acest lucru.

Există întotdeauna șansa ca codul de eroare 43 ce vedeți pe un dispozitiv a fost cauzată de o problemă temporară cu hardware-ul. Dacă este așa, o repornire a computerului s-ar putea rezolva Codul de eroare 43.

Notă: Unii utilizatori au raportat, de asemenea, că oprirea calculatorului lor complet (nu doar o resetare) și apoi rotindu-l înapoi pe-a lor corectată Codul 43 problemă, mai ales dacă acesta există pe un dispozitiv USB. În cazul unui laptop, opriți-l și scoateți acumulatorul, așteptați câteva minute, apoi puneți înapoi bateria și porniți în computerul.

2.Did ce instalați un dispozitiv sau să facă o schimbare în Device Manager, chiar înainte de Codul de eroare de 43 a apărut? Dacă este așa, este foarte posibil ca schimbarea pe care a făcut cauzat Codul de eroare 43.

Anula schimbarea dacă puteți, reporniți PC-ul și apoi verificați din nou pentru Codul de eroare 43.

În funcție de modificările efectuate, unele soluții ar putea include:

• Eliminarea sau reconfigura dispozitivul nou instalat.
• Rotiți înapoi conducătorului auto la o versiune anterioară pentru a vă actualiza.
• Utilizați Restabilire sistem pentru a anula modificările recente legate de Device Manager.

3.Reinstall driverele pentru dispozitiv. Dezinstalarea și reinstalarea apoi driverele pentru dispozitiv este o soluție posibilă la un Cod de eroare 43.

Important: Dacă un dispozitiv USB este generatoare de Codul de eroare 43, dezinstalați fiecare dispozitiv în categoria Universal Serial Bus hardware controlere în Device Manager ca parte a conducătorului auto reinstalați. Aceasta include orice dispozitiv de stocare USB Mass, USB Host Controller și USB Root Hub.

Notă: reinstalarea în mod corespunzător un conducător auto, la fel ca în instrucțiunile legate de mai sus, nu este același lucru ca și actualizarea pur și simplu un conducător auto. Un șofer complet reinstalați implica eliminarea complet driverul instalat în prezent și apoi permițându-Ferestre-l instalați din nou de la zero.

4. Update driverele pentru dispozitiv. Este, de asemenea, foarte posibil ca instalarea celor mai recente drivere pentru dispozitivul ar putea corecta Codul de eroare 43.

Dacă actualizarea driverele nu scoateți Codul de eroare 43, aceasta înseamnă că șoferii stocate de Windows ai reinstalat în Pasul 3 a fost, probabil, au fost deteriorate sau au fost driverele gresite.

Cea mai recentă 5.Install service pack pentru Windows. Unul dintre pachete de servicii sau patch-uri Microsoft pentru Windows alte ar putea conține un remediu pentru orice ar putea fi cauza Codul de eroare 43, deci, dacă nu sunteți pe deplin actualizat, face acest lucru acum.

6. Update BIOS. În unele situații, un BIOS învechite ar putea fi cauza unei probleme specifice, cu un dispozitiv care provoacă-l să raporteze o problemă la Windows - astfel, Codul de eroare de 43.

7.Replace cablul de date care se conectează dispozitivul la computer, presupunând că are unul. Această remediere potențial pentru un cod de eroare 43 este cel mai adesea utilă dacă vedeți eroarea pe un dispozitiv extern cum ar fi un dispozitiv USB sau FireWire.

8.Reference dispozitiv hardware manualul și să urmeze orice informații furnizate de depanare.

Știu că asta sună ca sfat general, ci într-adevăr Codul de eroare 43 este special referindu-se la hardware-ul ca sursă de informare eroare deci nu poate fi de fapt unele informații utile depanare în manualul de produs.

9.Replace hardware-ul. O problemă cu dispozitivul însuși ar putea fi cauza Codul de eroare 43, caz în care înlocuirea hardware-ul este urmatorul pas logic tău. În cele mai multe cazuri, aceasta este soluția la o eroare de cod 43, dar am vrut să încerc easiser, și gratuit, software-ul pe bază de idei de depanare primul.

O altă posibilitate, în timp ce nu este foarte probabil, este faptul că dispozitivul este incompatibil cu versiunea dvs. de Windows. Puteți verifica oricând HCL Windows pentru a fi sigur.

Notă: Dacă sunteți pozitiv faptul că o problemă hardware nu este cauza Codul de eroare 43, ai putea sa incerci o instalare de reparare a Windows. În cazul în care nu funcționează, încercați o instalare curată de Windows. Eu nu recomand nici faci înainte de a înlocui hardware-ul, dar va trebui să le dea o încercare, dacă nu mai ai alte opțiuni.

Te rugăm să-mi spuneți dacă ați fixat un cod de eroare 43 folosind o metodă care nu am mai sus. Aș dori să păstreze această pagină cât mai exacte posibil.

Se aplică la

Codul de eroare de 43 se poate aplica la orice dispozitiv hardware în Manager dispozitive, deși cele mai multe Codul 43 apar erori pe carduri video și dispozitive USB cum ar fi imprimante, camere web, iPod-uri iPhone /, etc

Oricare dintre sistemele de operare Microsoft ar putea experimenta un cod de eroare 43 Device Manager, inclusiv Windows 8, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, și mai mult

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut si eu placa asta m-i s-a ars fiindca n-aveam cooler si racitoru era sdezlibit..blablabla,si culmea, aveam si eu eroarea asta, instaleaza programu' driver checker iti pot da eu seriale moca daca ai nevoie. Apropo ar fi recomandat sa-i bagi niste pasta si sa-i pui un cooler pe care sa-l conectezi la o sursa ca sa nu patesti cum am patit si eu