| flor1n90 a întrebat:

am intampinat o eroare de la placa video si acum se vede pe 16bit la o rezolutie de 600x800, ma puteti ajuta sa rezolv problema? am mai patit odata asa prima oara cand am pus placa video dar is revenise singur Windows has stopped this device because it has reported problems. (Code 43)... Multumesc Anticipat

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Posibile cazue remediabile:
Windows-ul și apliațiile ilegale
Dacă știi ca le-ai furat din surse în gen torenze sau File Liste, poți fii sigur că aceste kituri sunt incomplete pline de bug-ri și și infctate cu viruși reali nu viruși comerciali.Bug-urile provin în sepecial de la reasablarea de calitate proastă akiturilor contrafăcute cu viruși și apoi seed-ate moca și ilegal ce aceeași seederi ce au și seed pe torrenze si pe fileliste
Driverii
Verifică daca ai instalat ultima versiune de driver pentru placa ta video.
De regulă daca ai instalar driver-ul generic din automatic updates și totuși da eroarea asta, este momentul unui update la acești driveri; update ce se face descărcând ultima versiune de driver de pe site-ul producătorului p[lăcii tale grafice și apoi folosind funcția de update driver, funcție disponibilă în device manager, să executi aceasta operație.
Mici probleme de asamblare/montaj
Verfică dacă placa vido este introdusă corect în slotul plăcii de bază și cel mai important lucru, verifică dacă această este asigurată cu șurubul de prindere cu care este dotată carcasa calculatorului
Succes

| flor1n90 explică (pentru DeyCj):

Http://i.imgur.com/OcgYlUj.jpg cam asa se vede

| flor1n90 explică (pentru DeyCj):

Am rezolvat problema. mersi pentru ajutor big grin

| DeyCj a răspuns (pentru flor1n90):

Pentru puțin.
Problema era de driver așa cum bănuiam(și am văzut în imagine). Mersi de fundă, o dupamasă plăcută.

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Probleme hardware ale placii, sau driverele!