| DrTerrible a întrebat:

Am o mare problema! Recent mi-am cumparat un router wierless Netis. L-am instalat, configurat m-am chinuit putin ca sunt foarte incurcate chestiile alea cu canalele si etc. In fine ..inainte mai avusem unul de la Tp-link si se tot deconecta si trebuia sa-i dau reboot si chestii. Asta la inceput prima zi a mers ok dar apoi a inceput sa faca si asta figuri...imi apare semnul exclmarii acolo la semnal (folosesc wi-fi de pe laptopul personal) si trebuie sa ii dau reebot de pe ip routerului si isi revine in fine chestia asta hai ca nu era chiar asa enervanta, dar a mai aparut cv! Cand vreau sa descarc un film cv orice de pe un anumit site de asa ceva porneste downloadu urca pana pe la 1.8 2 Mb asta e ok si dupa nici 2 minute scade pana la 1.2, 1.3 Kb si tot asa ramane! Si am incercat mai multe site'uri nu e de acolo problema. Va rog muult am nevoie de ajutor macar a 2-a problema ajutati-ma sa o rezolv. Funda

1 răspuns:
| xPanth3r a răspuns:

Este de vina router-ul, am patit-o si eu asa! Schimba router-ul! Si nu mai lua de la TP-LINK ca nu mai e ce a fost inainte!