| Punker19 a întrebat:

Am o problema la PC cand il aprind dupa vreo 5 secunde incepe sa faca niste sunete ca si cum nu e bagat ceva bine dar am bagat totul la loc si tot nu merge.Cine stie care e problema?

Răspuns Câştigător
| Sarius1994 a răspuns:

Tu sa faci ce am scris eu acolo 60% e de la caldura ca na e un pc afara sunt 40 de grade in casa fara aer conditionat sunt cam tot atat 40 de grade daca nu si mai mult s-ar putea sa fie virusat cine stie tu curatal calumea desfa sursa vezi daca e topita si apoi vezi daca merge iar daca nu poti sa ii faci nimica de genu tu singurel cheama pe cineva ori du-te cu el la verificat e 20 de lei un verificat si i verifica de la A la Z si iti spune ce are si ce nu are

7 răspunsuri:
| StiuCeSpun a răspuns:

Poate e coolerul din cauza caldurii

| victorandrei a răspuns:

Pai verifica din nou, cate placi ram ai?

| Punker19 explică (pentru victorandrei):

1 de 1024 mb

| victorandrei a răspuns (pentru Punker19):

Pune-l in alt slot ram ul, scoate cablul de date de la hdd si de la dvd rw si vezi daca face tot asa

| Punker19 explică (pentru victorandrei):

Am incerctat

| Sarius1994 a răspuns:

Daca scoate un zgomot ciudat ca de aspirator inseamna ca e murdar curatal tot de la A la Z daca nici atunci nu merge uitate bine la sursa s-ar putea cu caldurile astea ca ventilatoruy de acolo sa fi cedat si daca se intampla asta sfatu meu e sa faci in asa fel sa il repari ca daca nu faci nimic te mai tine 1-2 saptamani dupa care se topeste totu in sursa
sau s-ar putea sa fie de la placa video tot din cauza calduri sfatu meu sa scapi ieftin si fara sa te plimbi pe caldura asta cu PC prin tot orasu e
1. il curati cu pensula si mai sufli din cand in cand sa nu uiti sa curati si sursa
2 scoti capacu de la unitate si daca ai cum e un ventilator si il pui fix acolo unde ai scos capacu si dai la viteza a 3 ca e cald na daca ai aer conditionat dai la 1
3 ai grija ca placa video sa se tina bine acolo eu stiu poate so deplasata oleaca de acolo
4 la fel si cu Ramii
5 pornesti pc si dupa dai la antivirus sa deviruseze totu
6 dai si defragmentare la C, E, D sau cum ai tu partitiile puse dar dai defragmentare la tot si pe rand
7 ai grija sa ai memorie libera in C sau unde ai tu pus Windosu...
Si cam atat de spus daca nu merge nici asta ramane faza cea grea tute cu el la reparat
a si ca sa fie totu Full instaleaza iar windosu si gata sper ca te0am ajutat (funda)?

| Punker19 explică (pentru Sarius1994):

Faza e ca nu-l pot nici aprinde ca dupa ce face sunetul acela mai sta 20 sec si apoi face un sunet asemanator cu cel de la sirena de politie sau ceva in genu si l-am curatat nu cred ca e de la caldura...