| alexandero a întrebat:

am televizor plasma si as vrea sa leg calculatorul la plasma in loc de monitor! 1 ce tr sa aiba plasma sau cum fac sa pot lega Pc la televizor si cat ar costa cablul! dau funda

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fii sigur ca are intrare HDMI si VGA. Trebuie sa cumperi cabluri, pretul difera in functie de cablu, marca, lungime si magazin. Am cumparat prin februarie ambele cabluri, la lungime de 1, 8 m si m-au costat 27 lei (HDMI) si 19 lei (VGA). Am inteles ca HDMI este mai bun, desi eu n-am vazut diferenta, le-am folosit pe ambele. Numai bine!

| luck96 a răspuns:

Asta am facut si stiu sigur ca nu trebuie sa cumperi nimic, nu mai tin mint exact dar ori cablul de la monitor (daca este detasabil) ori in multitudinea de cabluri pe care le primesti este si cel ce iti trebuie.

| sergiu100000000 a răspuns:

Depinde dacai televizor mai nou are incorporara mufa in el si numa trebuie prins cablul ca la munitor da ca nu sunt muse speciale 5 lei funda?

| xXTheDeadHeroDarkXx a răspuns:

Salut televizorul va trebui sa aiba mufa pc si v-a trebui facut legatura cu un cablu iar cablul costa in jur de 15-20 lei dar unu de calitate esti 40 lei sper ca te-am ajutat funda?

| DEXTER666 a răspuns:

Vezi in primul rand ce mufe are televizorul si ce mufe ai tu pe placa video. Dupa asta cauti o mufa comuna. HDMI sau VGA. Daca ai HDMI iti recomand sa mergi pe el pentru ca ofera calitate mai buna a imaginii. Pretul la un calbu HDMI variaza intre 15lei si 150lei! iti recomand unul pana in 50lei

| DonProfesor a răspuns:

Poti printr-un cablu HDMI.Vezi daca ai Pc dotat cu mufa, ca plasma banuiesc ca are.O poza cu cablul plus alte detalii ai aici http://www.1080p.ro/ce-inseamna-hdmi-si-cablul-hdmi/.Eu am gasit cablu cu 20 de lei de 2 m. Pretul variaza in functie de marimea cablului.