| vali11 a întrebat:

Am un calculator mai vechi din 2005, iar acum numai merge de fiecare data cand instalez windows xp, rezista 2, 3 zile iar dupa aceea mi se restarteaza calculatorul.Care ar fi problema? si cum il pot feace? Urgentttt

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Pai ar fi bine sa reinstalezi sistemul de operare si cand zis asta ar trebui sa formatezi tot calculatorul. Asa presupune sa scoti tot ce ai in toate partitiile pe un stick dvduri sau hdd extern. ai un worms ascuns undeva prin comp. dar in C sigur nu e.

4 răspunsuri:
| vali11 explică:

Nu da nici o eroare

| Gabriel_3333 a răspuns:

Problema ori este una software ori una hardware. Software adica s-ar putea sa instalezi tu un program care sa nu fie bun iar windowsul sa isi dea restart sau este posibil ca windowsul sa fie unul cu erori si de cate ori l-ai instala o vei face degeaba daca nu il vei schimba.
Hardware adica sa fie o problema tehnica si anume firele de la calculator(cele care conecteaza butonul de restart cu placa de baza) sa joace si de aici si restartul.La partea hardware nu prea am ce zice fiindca este de vazut la fata locului.
Daca inainte de a avea acesata eroare aveai acelasi windows pe care il ai si acum atunci ori ai instalat un program nou care nu e bun ori e partea hardware devina.

| Smiley99 a răspuns:

Incearca alta varianta de Windows xp

| sevilla86 a răspuns:

Salut! iti da vreo eroare dupe ce se restarteaza... ceva cu "don't send"? Daca iti da e posibil sa fie de la vreo componenta.Vezi poate o fi vreun ram deplasat, sau vreun cablu scos.