| alabalaportocalala a întrebat:

am un prieten care are un alcatel ot 708 one touch mini care i-a cazut in apa. la scos imediat din apa ia scos bateria si la pus la uscat si dupa vreo 3 ore de feonat telefonul ala a incercatsa il aprinda, telefonul s-a aprins sigur pentru ca ledurile alea de jos se aprindeau si touchul mergea dar nu se vedea nimic pe ecran (era complet negru) puteti sa-mi spuneti ce ar putea face?thinking(scuze pentru ca am vb prea multlaughing )

1 răspuns:
| angel74dm a răspuns:

Ecranul unui telefon cu touchscreen este format din cristale lichide. Când a căzut în apă, acestea s-au amestecat. Trebuie schimbat ecranul. Pe net văd că sunt între 150 şi 230 de roni, dar poate la un magazin de reparaţii telefoane mobile e mai ieftin puţin, sau e tot atâta, dar cu montat cu tot...