| intrebarisiraspunsuri a întrebat:

Cine stie la cate puncte devin expert TPU?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu există stabilit un anumit număr de puncte la care să devii automat expert. Acordarea titlului de expert se face de către echipa TPU, care ia în considerare mai multe elemente: durata activităţii pe TPU (în teorie cel puţin 2 luni, în practică mult mai multe), numărul răspunsurilor (în teorie cel puţin 500, în practică mai multe), calitatea acestora(să fie răspunsuri bune şi folositoare) şi să ai mai multe categorii în care să fi răspuns ori să fii chiar expert într-un domeniu. Când va socoti că îndeplineşti toate condiţiile şi că meriţi titlul echipa TPU ţi-l va acorda. Te poţi uita şi la COMUNITATEA, o să vezi că mai mult de jumătate din primii 100 de utilizatori nu au titlul, deşi au mii de răspunsuri şi multe sute ori chiar peste 1.000 de funde. Succes şi numai bine!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Titulatura la care aspiri NU este in functie de numarul de puncte, rank sau numar de fundite --- ea este acordata de catre adminii site-ului, evaluarea/aprecierea fiind la latitudinea lor.

| Minks a răspuns:

Expertii TPU sunt desemnati de admini, in functie de implicarea lor in comunitate.

| NoNameJunior a răspuns:

Ceao! adminii hotarasc cine va fi expert sau userul anului.alegerile se vor face in decembrie.

| caractere a răspuns:

Expertul nu se alege dupa punctaj.

| catalin99grigore a răspuns:

Poti fi senior dupa 10 zile si 100 de raspunsuri la alte intrebari merge garantat dai funda plss