| osufdf123 a întrebat:

Cum maresc curentu din curent mic in curent mare nu conteaza cat ( fara tranformatoare, la priza sau alte chesti din astea de exemplu din 12v in 220v nu neaparat 220v big grin ) Dau funda, vreau ceva scheme nu sa cumpar! big grin

3 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Există dubloare, triploare etc. de tensiune fără transformator. Spune exact ce vrei să faci altfel nu cred că te pot ajuta.

| 0rlando a răspuns:

Nu poți fără transformator.

| osufdf123 explică:

Salut. Eram doar curios cu ce as putea sa fac cand o sa am nevoie, nu am nevoie doar curiozitatea dar mersi...hee hee