| zRazvaNxzz a întrebat:

Sallut TPU, cine imi poate spune cum se numesc uneltele pentru deschis usi? acelea care le folosesti in loc de cheie si de unde se pot achizitiona? tatal meu vrea sa cumpere dar nu prea stie de unde... iar in cazu in care nu stiti un sait/magazin atunci -mi puteti spune cam cat ar costa?

Răspuns Câştigător
| traxter a răspuns:

Vrei sa spargi case?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Speraclu.Nu stiu unde ai putea gasi asa ceva.

| darrio2007 a răspuns:

Incearca pe la cei care fac copii pentru chei.

regis
| regis a răspuns:

Speraclu, paspartu, pontoarca... si multe alte denumiri de jargon si argou. De cumparat chiar nu cred ca le poti cumpara de undeva, hotii si le confectioneaza de obicei singuri.

| EmanuelaZ a răspuns:

Tatal tau banuiesc ca stie cum se numesc, dar nu stie de unde sa le cumpere. Lol.winking

| zRazvaNxzz explică:

Aha... Mersi frumos happy
Stiu ca nu merita funda dar tongue mi-a placut intrebarea.
Mai astept raspunsuri, Daca stiti :-\ *_*