| AnonimAnonim4321 a întrebat:

Salut, am 18 și am depus dosarul pentru alocatie acum 1 luna și nu am primit alocatia în data de 8 adica ieri. ce pot face? sa aștept?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Poate ca nu o mai primesti, ai 18 ani, o mai primesti pana la 26 de ani daca faci facultate, daca nu faci facultate numai primesti nimic, ti s-a dat pana la 18 ani alocatie, acum cauta ti serviciu esti major statul numai are treabă cu tine.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Merg la liceu încă, n are logica ce spui

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AnonimAnonim4321):

Ai zis ca ai 18 ani are logică ceea ce spun eu, pana la 18 ani primesti alocatie, ai facut 18 ani numai primesti alocatie decat daca faci facultate, poate ai ramas repetent si in cazul acesta fiind la liceu repetînd clasa a noua numai primesti alocatie, intreaba la secretariat inainte sa comentezi fara sa stii.

| AnonimAnonim4321 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Citește legea privind alocațiile celor care merg la liceu și au 18 ani am colegi care au 18 ani și primesc alocatie deoarece au declarat cu un dosar dat de la secretariat ca încă frecventeaza scoala.

| lpavel a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mai astepti cateva zile deoarece dureaza pana se verifica tot... Cand depui un dosar pentru orice mereu sunt intarzieri prima data... apoi nu vor mai fi!