| MoldovanNoris1999 a întrebat:

Salut.am 2 intrebari legate de brichetele zippo
1.pot sa fac wick-ul acasa?
2.ce pot folosi in loc de benzina zippo?

DAU FUNDA!

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

1. Acel fitil este un snur facut din bumbac sau in. Poti folosi orice alt snur de grosime asemanatoare facut din plante (nu sintetic! ), in cel mai rau caz pana si sfoara de canepa cu care se leaga borcanele sau o fasie de material textil facut din in (de exemplu un cearsaf vechi), rolat in snur.

2. Poti folosi orice marca de benzina pentru bricheta.
Aceea benzina usoara se numeste "neofalina" si este folosita la avioane (si nu numai). Cu ea se pot curati petele lasate pe haine de produse petroliere.

| alex15ccc a răspuns:

Gasesti in auchan produse pentru zippo la preturi bune.

| Illuminati2016 a răspuns:

Benzina de la petrom. funda?