| Razvy_Squad_1994 a întrebat:

Salut, am luat un bilet de tren pe carnetul unui prieten.
Daca ii arat biletul nasului o sa ma intrebe de carnet?
Daca ii zic ca nu il am ma da jos din tren?

Răspuns Câştigător
| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Nu toata lumea intreaba de carnet, dar il poti arata pe al tau, pe bilet nu scrie cnp-ul... daca nu ai carnet si controlorul cfr ti-l cere, sti si tu celebra schema ii bagi cativa lei pe sub bilet si nici nu te-a vazut laughing

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nașului, nu nasului.

Depinde de cine dai şi de cum ştii să vorbeşti. Cu o atitudine potrivită poţi să îl faci să îşi ceară scuze că şi-a permis să îţi ceară să îi arăţi dovada pe baza căreia s-a acordat reducerea. În general te întreabă, pentru că e obligatorie să ai dovada la tine.

| asuari a răspuns:

Normal și normal ar trebui sa te întrebe de carnet. Depinde de controlor, posibil sa te dea jos sau ii plătești bilet acolo))