| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am mai avut probleme cu uni oameni care se legau de mine si voiau sa ma bata. asa ca m-am gandit sa imi cumpar un spray cu piper pe care il voi folosi STRICT pentru autoaparare. Intrebarea mea este: Pot sa imi cumpar un astfel de spray daca am 16 ani?

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu spray-ul nu rezolvi mult, dar te expui si pe tine daca in graba mare il orientezi in directia ta. big grin
Este mult mai eficace sa inveti cum sa te porti diplomatic in asemenea situatii, sa linistesti partile si sa rezolvi conflictul fara agresivitate.

| johnnny123 a răspuns:

"Spray cu piper" nu este răspunsul la întrebarea "Cum să scap de un bătăuș?".

Este răspunsul la întrebarea "Cum să enervez un bătăuș atât de tare încât să mă bage în spital?"

| untu a răspuns:

De ce voiau sa te bata? Ce vor?

| UnAltAnonimCelebru explică (pentru untu):

Avea ceva cu un prieten foarte apropiat si a incercat sa il loveasca dar m-am bagat eu. Apoi s-a luat de mine.

| Volsvagan70 a răspuns:

Ia-ti frate o bata, asa rezolvi cu adevarat.

| OnTopic_ClaudiuOwn_1974 a răspuns:

Nu iti recomand sa iti cumperi un spray cu piper pentru autoaparare, mai bine le zici parintilor tai si ei vor rezolva problema.Nu trebuie sa iti fie frica, parinti tai te vor ajuta.(Sau alte rude).