| bogdan88 a întrebat:

Am o carcasa care este fabricata din aluminiu si cand o pun imi taie din semnal, de ce? Ce as putea face sa nu se mai intample asa?

2 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Andu a zis bine, nu prea ai ce sa faci decat sa tai carcasa unde e plasticul de la antena

| AnduNene a răspuns:

Daca ai observat, la telefoanele din aluminiu (iphone 6s, 7, HTC 10 etc) au niste linii in partea de sus si jos (sau doar jos, depinde), facute pentru a circula semnalul, deoarece prin aluminiu nu trece semnalul. Acele linii sunt de obicei din plastic, si cred ca husa ta din aluminiu nu are astfel de decupaje. Eu zic ca ar trebui sa o returnezi si sa iti iei alta, dar sa o pui pe telefonul tau si sa testei semnalul, sa nu mai fie probleme. Sper ca te-am ajutat