| 50deBANI a întrebat:

Am un calculator mai vechi si as vrea sa stiu daca sa cumpar o unitate noua...sau sa imbunatatesc vechea unitate, cumparand hard disk nou, procesor, placa de RAM?

Răspuns Câştigător
| pcsick a răspuns:

Daca este cumparat de mai bine de 2 ani nu se merita sa investesti in el.
ai zis ca vrei s-"o inbunatatesti" ceea ce inseamna ca te pricepi, sa-ti dau un pont: vinde-l pe asta, si fa-l pe componente, astfel vei economisi cativa banuti. succes

16 răspunsuri:
| Pufoshenia a răspuns:

Buna.Eu zic mai mult sa il schimbi deoarece te costa mai mult daca il inbunatatesti si poate calculatorul sa nu suporte inbunatatirile.Pa,pa

| LollypopMe a răspuns:

Http://forumwebkinz.forumgratuit.ro/
Este cel mai distractiv forum!
fa-ti cont!

| XYZsnick a răspuns:

Daca e ceva sub 512 ram ddr te sfatuiesc sal schimbii, tear costa prea mult inbunatatierea...

| 50deBANI explică (pentru XYZsnick):

Am 1 GB RAM

| XYZsnick a răspuns (pentru 50deBANI):

Incerca sa ne spui conficurarea mai amanuntita si ce buget ai.

| 50deBANI explică (pentru XYZsnick):

AMD Sempron(tm) 2500+
1.73 Ghz, 1.00 GB RAM

| XYZsnick a răspuns (pentru 50deBANI):

Ar trebui sati cumperi 1, 2 gb ram 50-100 lei, o placa video de 200-300 lei si un proc de 200 lei.

| pcsick a răspuns (pentru XYZsnick):

Compari pc-urle cu fardurile tale? laughing habar nu ai ce vorbesti...

| XYZsnick a răspuns (pentru pcsick):

Poate tu habar nai, sunt sigura ca ma pricem mai bine ca tine la asa ceva...

| pcsick a răspuns (pentru XYZsnick):

Cel putin esti amuzanta si iti susti punctul de vedere laughing like

| XYZsnick a răspuns (pentru pcsick):

Tu raaspuzi doar asa sa primesti funda cunosc pe cineva care are un pc din 2008 adica mai bine de 4 ani si are performante si acum, dar daca te-as intreba ceva de genul:care e diferenta dine quad core si phenom ii x4, ce poti sa-mi zici

| pcsick a răspuns (pentru XYZsnick):

Am creat contul pentru a ajuta pe cei ce au nevoie, dar sincer imi e greu cand vad atatia care habar n-au despre ce este vorba si totusi vorbesc si ei. pai ala ce sa inteleaga cand tu te adresezi cu "conficurarea". ce draci e aia? diferenta dintre ce ai zis este ca unul este un model de procesor iar quad core vine de la "4nuclee" si se refera la arhitectura unui procesor.
nu dau lectii..scuze.
cred ca am reparat peste 1000 de pc, asa ca stai jos..nota 4!
nu da reply ca m-ai plictisit deja
sayonara

| XYZsnick a răspuns (pentru pcsick):

Stai tu jos! nota 4 tie, sunt acelasi fel de procesore cu 4 nuclee ambele dar ca poducatorul difere.
P.S: du-te pe fesbucul tau daca te-ai plictisit...

| XYZsnick a răspuns (pentru XYZsnick):

Si vezi ca team dat ignore

| Exposito1 a răspuns:

Ce inseamna o unitate mai veche?

| 50deBANI explică (pentru Exposito1):

Cumparata de mai multi ani...