| Cătă_Cătălin_2000_4NvW a întrebat:

Am o întrebare, nu am 18 an urmează sa fac, cum îmi pot baga alocația pe card, menționez ca nu am card?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai cel putin 14 ani te duci cu un parinte (tutore ) si Cartea de Identitate la banca, iti faci card si duci o hartie de la banca la scoala. Le spui si stiu ei ce hartie trebuie.

| anonimg a răspuns:

Te duci la o banca. Acolo te vor invata ce sa faci, si te vor si ajuta.

| Edmonds2342 a răspuns:

Te duci cu unul dintre părinți la o banca, îți faci card, și restul te îndruma ei

| rash17 a răspuns:

Poti de la 18 ani facand o cerere si toate cele. Din propria experienta, in Bucuresti, mie nu mi-a mers prea bine, nu am primit deloc pe card venea tot la usa.