| Daniel_Dan_1997 a întrebat:

Salut am o problema cu lentilele de contact mă poate ajuta cineva?
Deci acum 2 luni am cumpărat niste lentile de contact pentru vedere doamna doctora mi-a zis ca sunt pe 3 luni am dat 660 lei pe ele,
Am purtat 2 luni nu au avut nimic, acum 3 zile în timp ce le purtăm spre seară a început să-mi lăcrimeze ochiu stâng întruna, am ajuns acasă le am dezinfectat si le am pus în cutiile lor.
A doua zi când le am pus ochiu stâng lăcrimează si se înroseste foarte mult nu vrea să o primească, le am lăsat încă 2 zile în cutiile lor le am schimbat soluția în fiecare zi, după am încercat iar si tot la fel ce o avea? Dau funda

2 răspunsuri:
| DennDenn a răspuns:

Buna. Și eu am lentile de contact Colore și când le pun in ochi tot așa mă ustura pentru ca am ochii sensibili și lentila o pun foarte greu gen nu vrea sa stea in ochi deloc. Dar după 10-15 minute numai am nimic.

| Daniel_Dan_1997 explică (pentru DennDenn):

Nu ai înțeles la ce m-am referit, te ustura de la soluția speciala in care le păstrezi, sunt picături care le folosești înainte să pui lentilele si nu te mai ustura.
Deci într, o zi pe la ora 9 dimineața am pus lentilele si pe la ora 6 seara a început să-mi lăcrimeze foarte rău ochiu de atunci când pun lentila ochiu stâng nu se oprește din lăcrimat mi se înroseste foarte rău parca as plânge, dar nu stiu de ce, ca dintr-o dată a început...