| Hotmama12 a întrebat:

Am o problema, nu stiu de unde au aparut, dar in ultimul timp am vazut niste gandaci de bucatarie in bucatarie. Am incercat de-a lungul timpului tot felul de metode sa scap de ei dar nu au functionat. Stiti voi din propria experienta cum as putea scapa de ei odata pentru totdeauna? Si inca ceva, daca eu am, atunci cel mai probabil e ca si vecinii de bloc au, asa-i?(pentru ca ei neaga)

7 răspunsuri:
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

1.Astupa locurile pe unde vin

2.da cu spray anti gandaci pe jos

3.ca sa te asiguri ca nu mai vin, cand mananci ai grija sa nu-ti cada frimiturii de paine...

| victorandrei a răspuns:

Pai singura metoda: astupa toate locurile pe unde ar putea intra...

| Danielbc a răspuns:

Salut,mai intai fa o super curatenie apoi da cu Regesc(e un pic cam scump dar e foarte bun).de obicei daca dai cu spray mai mult ii ametesti decat ii omori.pui Regesc si iesi din casa 2/3 ore.te sfatuiesc sa dai si prin casa.pt ca daca sunt in bucatarie mai mult ca sigur sunt si prin casa diferenta e ca poate nu-s la fel de vizibili

| Hotmama12 explică (pentru Danielbc):

Sunt obsedata de curatenie, nu suport mizeria si dezordinea...se poate manca de pe jos, dar tot nu inteleg cum continua sa apara. Am sa caut ce mi-ai recomandat

| Danielbc a răspuns (pentru Hotmama12):

La tine poate sa fie curat luna daca la vecin nu e...se inmultesc foarte foarte repede deci rezolva repede situatia

| Tyrr a răspuns:

Curatenie...daca nu au ce papa nu vin!

| grecutza96 a răspuns:

Nu poti scapa de ei atata timp cat vecinii au..fii sigura ca au