| Razvan18cl a întrebat:

Am si eu nevoie de ceva sfaturi de la cineva priceput in domeniul IT. De cateva zile mi-am achizitionat un laptop Dell inspiron i3 1,9 ghz, ivy brigde, 4 gb rami, hdd 500, amd radeon hd de 1 gb, cu linux ubuntu pe el. Ai mei l-au dat inca din prima zi unui "expert" sa imi instaleze windows 7 pe el, si a 2-a zii m-i l-a adus. Tin se precizez ca merge foarte greu, aproape ca-ti vine sa il arunci pe geam. Respectivul mi-a pus pe el windows 7 ultimate pe 32 de biti, mi-a spus ca i-a facut "Enshpe" mii de update-uri, si mi-a instalat si cateva programe pe el. ( inclusiv antivirus norton cu licenta de 5 luni). Sa fie windowsul instalat prost? care sa fie cauza? Acelasi windows il am pe pc, un dual-core de 3 ghz, tot 4 gb rami. hdd 160, Intel hd graphics. Pc-ul parca "zboara" fata de laptop. Pe pc nu am antivirus, dar aceeasi versiune de windows. Sincer ma asteptam ca laptopul sa rupa. nu sa iti faca 1000 de nervi. Si inca ceva. pc-ul din 4 gb ram imi apare ca am 3, 22 usable, iar pe laptop, din 4 gb doar 2, 39 usable. Si se ridica memoria foarte repede, doar daca ascult muzica in winamp si stau pe facebook pe chrome, se duce si in 1.80 gb. Astept parerile voastre! Multumesc.

2 răspunsuri:
| HardCore7750 a răspuns:

Instaleaza windows pe 64 biti
O zi buna

| Razvan18cl explică (pentru HardCore7750):

Ms de indrumare, dar mai astept raspunsuri. Nu ai dat niciun argument.