| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu PC... Deci de la un timp mi se intrerupe foarte dess netul... cam din ora in ora. nu stiu chiar sigur si din cand in cand aud un beep nu cel cand aprind PC si nu stiu de ce. se aude acesti beep sau de ce mi se inchide netul. Astept un raspuns cat mai rapid dau funda +vot

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Uităte la cabluri dacă sunt aproape scoase sau rupte, dacă nu, deschide pc-ul si desfă carcasa, după uităte de unde vine ''beep-ul'', oricum de la net posibil sa fie de la windows care trebuie schimbat sau de la firma de care ai net... sau modemul / stick-ul sau de unde ai tu netul sa fie stricat... suna la cei cu netul si spune-le problema ta happy

2 răspunsuri:
| lavi_3729 a răspuns:

Nu se stie sigur daca problema este de la pc sau de la net. so incearca sa umbli prin meniu, poate avea mai multe cauze, poate ai luat un virus. si daca tot nu merge. incearca sa-i reinstalezi windows-ul. dar mai intai asigurate ca nu e din cauza netuluiwinking

| RaNdY3 a răspuns:

Daca "beep-il" se aude din unitate si este tare dar scurt inseamna ca ai virusi.Si faza cu netul, ori ai netul slab(foarte slab) ori virusul tia afectat placa de retea.iti recomand sa desfaci unitatea si sa te uiti la placa de retea. Daca totul este in regula cheamai pe cei de unde ai internet. Daca placa este arsa sau nu se aprinde beculetzul verde cumpara alta (10-15 lei) si puneo.Este foarte simpluwinking. A iar daca este din cauza virusului shimba placa dar mai itnai Reformateazati Windowsul. FUNDA?big grin