| RObee_Spek_1997 a întrebat:

Salut, am si eu o problema daca o pot numi asa. Cer ca doar cunascatorii sa-mi raspunda. Mi-am instalat NFS Most Wanted 2012 pe laptop avand Placa video Intel(R) HD Graphics Family 2gb, 4Gb RAM, Procesor Intel Celeron 1.7 GHz Dual. Jocul ramane blocat la "Loading" il pot lasa cate ore doresc sa incarce ca nu se mai termina. Din ce cauza este?

7 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Jocul nu iti merge pentru ca nu are placa video dedicata. gen AMD sau nVidia

Intel HD Graphics este placa video integrata si indeplineste functiile video de baza, neavand putere pentru a rula un joc.
cei 2 Gb sunt de fapt din cei 4 GB ram.

| Marian_Mark_1995_nBY8 a răspuns (pentru Danzell):

Eu am Intel hd grapichs 3000 si imi merge super bine. bine ca eu 4 gb dd3 si i5 procesor.

| Danzell a răspuns (pentru Marian_Mark_1995_nBY8):

Ai avut noroc ca ii face fata dar ai grija ca daca ti se arde Intel hd-ul laptoul o sa fie numai bun de tocator.
ia-ti un cooler daca nu ai. E vara si componentele se incing mult mai repede.

| Marian_Mark_1995_nBY8 a răspuns (pentru Danzell):

Poi ca tot veni vorba. Laptopul meu ajunge la 44 grade cand ma joc WANTED. FARA RACITOR. desi in general eu il tin tot timpul deschis si ajunge maxim 38 40. ei bine dar am un tovar are un laptop ACCER care alui are 45 de grade minim ajunge la 70.

| Danzell a răspuns (pentru Marian_Mark_1995_nBY8):

Wow atunci inseamna ca e facut destul de bine.

| 0x11111051 a răspuns:

Problema este ca videocarta nu este suficient de performanta ca sa ruleze jocul. Se opreste la "INCARCARE" fiindca placa are versia de pixel shader, mai mica decit cea necesara a jocului. Este o problema cunoscuta la majoritatea jocurilor. La WOT, tot din cauza pixelilor se opreste la "Actualizarea modulelor si magazinului". + Procesorul este slab.

Pixel Shaders - ceea ce influenteaza jocul, face atmosfera, si pur si simplu o misca. O putem compara cu "toate particulele" din lumea noastra.

| MinerulC a răspuns:

Salut. problema ta poate fi cauzata din mai multe motive

1.) descarca alt crack pentru joc
2.) este virusat
3.) DirectX necompatibil
4.) ai windows Vista