| George5663U a întrebat:

Salut!
Am un abonament la telekom pentru internet nelimitat si credit nelimitat care se termina pe 1 Decembrie 2023
As vrea sa fac un abonament pentru un telefon tot la telekom si sa scap de acesta.
As putea sa îl modific pe acesta s au trebuie neaparat sa îl opresc?
Daca da, cum?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Suni telekomul si discuti cu ei, ca esti intr-un contract deja care mai are 13 luni pana se termina si ei te pot muta pe alt plan facand un upgrade, sau te obliga sa achiti integral acest abonament.
Nu stim exact pe ce fel de plan esti si care sunt conditiile tale contractuale, de aceea te sfatuiesc sa suni telekomul si sa dicuti cu ei direct, fiindca au acces la contul tau direct si vad situatia reala, cat si conditiile terminarii contractului.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Telekom si intreaba-i. De unde sa stim noi regulile lor?

| Violleta2022 a răspuns:

Suni telekomul si discuti cu ei, ca esti intr-un contract deja care mai are 13 luni pana se termina si ei te pot muta pe alt plan facand un upgrade sau te obliga sa achiti integral acest abonamnet.
Nu stim exact pe ce fel de plan esti si care sunt conditiile tale contractuale, de aceea te sfatuiesc sa suni telekomul si sa dicuti cu ei direct, ca au acces la contul tau si vad situatia reala cat si conditiile terminarii contractului.

| Vântulalb a răspuns:

Credit nelimitat? Poate minute in retea.
Daca ai si telefon in acest abonament, va trebui sa platesti telefonul inainte de a schimba abonamentul. Asta e regula generala. Stiu ca abonamentele se modifica usor daca iei unul mai scump. Nu si invers.
Nu inteleg de care "acesta" vrei sa scapi. De telefon sau de abonament? Fa un drum la Telekom si intreaba. La telefon s-ar putea sa te zapaceasca mai rau.