| Razvy197 a întrebat:

Am un calculator care de cateva zile nu mai functioneaz acum trebuie ...Cand il deschis nu imi apare nimic pe monitor si ebculetul ecranului e portocaliu. Apoi trebuie sa il scot din priza si sa il mai bag odata (tot nu merge ) apoi procedez la fel pana isi da drumul. Dupa mi se restarteaza acolo unde scrie Welcome. si in final intra in desktop. Intru pe cateva pagini de net si se blocheaza tot calculatorul cu tot cu cursorul mousului. L-am dus la reparat si mi-a schimbat o porcarie din spatele unitati centrale si cand l-am adus acasa ...Tot aceeasi pasi ca l-a inceput a facut. O persoana mi-a spus ca e de la HARD. Mai sigur ce poate fi? Multumescbig grin

1 răspuns:
| DreamHouseit a răspuns:

1. Hardul
2. Poate fi de vine prinza in care este bagat incerca sa schimbi aceea prinza sau daca ai 20 de fire intr-o priza scoatele pe toate is baga nu mai PC...
3. Poate fi de la placa video... daca zici ca se blocheaza si cursorul si pagiinile e de la placa videoo...
In fine rugamintea mea este sa incerci sa scoti prinza in care ai pc si sa o schimbi... Daca nici asa nu merge ti-am zis e de la placa videoo sau de la hard (dupa mine nu are trebuie hardul )
... Daca cu pc-ul se intampla ceva nu imi asum responsabilitatea nu este vina mea cu nimic (nu tiam spus numai tie Razvy197) Asha sciru eu la sfarsit de raspuns in finee... Bft big grin