| Gh_Alin_2001 a întrebat:

Am un CD player la masină căruia i s-a blocat chestia care trage CD-ul...mai pe scurt, nu mai primeste CD-ul. Aveți vreo idee dacă se poate repara sau trebuie să îl schimb?

1 răspuns:
| Ursache_Claudiu_1998 a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa il schimbi. Îl scoți din lăcașul lui, îl iei in casă, cu grijă îl desfaci, vei observa un motoraș cu o bandă în genul unui elastic. Acel sistem mic trage sau scoate cd-ul din casetofon. Îl poti debloca manual sau daca e cazul poti schimba acea bandă cu un elastic oarecare. Numai bine!