| Adonys43 a întrebat:

Am un credit de nevoi personale pe o perioada de 60 de luni in valoare de 5000 de euro.
Nu am mai achitat 2 luni rata lunara in valoare de 550 de lei si vreau sa va intreb, dupa cat timp se poate pune poprire pe salariu? Mentionez ca nu pot plati nici aceasta luna, insa din ianuarie trebuie sa incasez o suma de bani care ar acoperi acele restante de 3 luni, dar imi e teama sa nu imi puna poprire pe salariu pana atunci.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa fie diferit de la banca la banca. Citeste contractul de creditare si o sa afli exact.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Suna la ei ca poate sa iti faca ceva naspa de tot si ajungi sa platesti penalitati