| ioana01_5849 a întrebat:

Sunt suparata! Mi-am scapat telefonul in apa si porneste dar se vede rau si face cominzii automate eu apas pe un buton si porneste altul ce sa fac cu el sa mearga bine? Sa nu stie parinti mei si sa fie cat mai repede? Va rog ajutati-ma?crying

7 răspunsuri:
| Andruşcă a răspuns:

Desfa telefonul(scoti carcasa din spate si bateria) si baga toate partile intr-o punga cu orez ca sa se absoarba apa.Ar trebui sa lasi componentele in orez cam o zi(cu cat mai mult cu atat mai bine). Dupa ce le scoti din orez da-le putin cu feonul, asambleaza-l la loc si daca nu e nimic ars ar trebui sa mearga ca nou.

| DrDeath a răspuns:

Daca l-ai scapat in apa nu mai ai ce sa ii faci.Dar uite un sfat. Puneti cartela in alt telefon de pe care sa poti suna.Strangi banuti si te duci sa iti iei altul la fel sau mai bun.Si eu am patit asta dar al meu a fost scapat intr-un rau.Eu nu mi-am mai gasit nici cartela dar parintii mei nu s-au suparat.Mi-au luat al telefon mai bun si au spus sa am grija de el.
Nici parintii tai nu cred ca se vor supara deoarece a fost un accident nu a fost intentionat si or sa vada ca iti pare rau.
Succes!

| 1n3x a răspuns:

Arunca-l. daca l-ai scapat in apa nu mai ai ce face cu el.

| IceCreamDoll a răspuns:

Scoate-i bateria si sim-ul, lasa-le afara eventual la soare ca sa se usuce si apoi pune-le din nou in telefon. Daca nu rezolvi asa du-te cu telefonul la un service gsm si or sa stie ei ce sa-i faca.

| ands a răspuns:

Cauta pe cineva care se pricepe la desfacut telefoane si care are o solutie antioxidanta! Eu am intrat cu al meu in apa in buzunar si dupa ce a fost curatat cu solutia antioxidanta imi mergea ca inainte. Funda?happy

| RoXxy a răspuns:

Scoate bateria si cartela si usca-l cu uscatorul de par.Isi va reveni dupa aia daca astepti putin.Eu pe al meu l-am scapat de 3 ori in apa si tot merge...bine,era si Nokiabig grin

| maryleah a răspuns:

Trebuie sa stie! poate ei iti vor cumpara un tel nou! :*