| RobY_3853 a întrebat:

Salut:
Am un pc INtel Core 2 CPU 4300, 1.80 GHZ.2 GB RAMI
As dori sa bag windows 7 ultimate pe 64 de bit voi cemi sugerati ca am auzi ca mere mai bine pe 64 biti.( sau sa bag pe 32?). Mersi

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Chiar daca ar merge sistemul tau pe 64 vei avea probleme sigur pentru ca nu vei gasi driverele de sistem pentru 64 biti!
I-ti sugerez sa ramai pe 32!

| play_5784 a răspuns:

Te sfatuiesc pe 32 biti, e perfect pentru sistemul tau, pe 64 biti nu prea iti va face treaba cum trebuie. dar e alegerea ta. depinde daca vrei si o functionare perfecta

| VictorDulu a răspuns:

Daca procesorul tau merge p 64 de biti e ok, insa exista o problema degeaba ai windowsul pe 64 de biti daca majoritatea progamelor merg in 32 de biti.