| Raul_Raul_1996_k2Yl a întrebat:

Am un proces în desfășurare.Am 3 zile de spitalizare si 9 de îngrijiri medicale. Avocata ne-a spus sa ne gândim la o suma de bani? Cât sa cerem?

Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Cere cat mai mult (eventual maximul permis de lege) pentru ca daca vei fi nevoit sa mai scazi din suma, sa ramai cu una consistenta

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca daune materiale poti solicita atat cat ai cheltuit cu ingrijirea si salariul de care ai fost lipsit in aceasta perioada (daca este cazul) si atata o sa primesti. Poti solicita si daune morale de cca 10.000 lei si poate o sa obtii cca 5.000 - 7.000 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceri maximul pe care-l poti cere pentru a da o lectie.

| InteractiV a răspuns:

Incearca sa ceri parerea la mai multi oameni inainte sa ceri o suma imposibila. Fa un calcul cam cat te-ar fi costat toate aceste zile de spitalizare si ingrijiri medicale, ca sa tragi o paralela. Daca a fost destul de grav, ar fi recomandat sa ceri o suma mai mare pentru a da o lectie, multa sanatate.