| Andreibobo a întrebat:

Salut.am un Samsung galaxy i5500 si nu pot instala multe aplicati ce pot sa fac, imi scrie ca nu mai am multa memorie si as vrea sa stiu daca pot face ceva.

4 răspunsuri:
| Kaennox a răspuns:

Buna,poti pune intrebarea din nou la categoria Tehnologie sau Telefonie, deoarece poate nu toti de aici stiu asta!winking

| Alin_6165 a răspuns:

Mai stergi din alte aplicatii. Problema la android e cu memoria interna. Oricat de mare ai avea hard-ul, orice aplicatie isi stocheaa ceva date si in telefon. Asta e singura solutie.

| BolonitZze a răspuns:

Buna, problema este ca memoria interna este foarte mica, iar aplicatiile nu pot fi instalate si pe card.
Am si eu aceeasi problema.
Daca vrei cat mai multe aplicatii i-ati un telefon cu memoria interna peste 4 GB sau mai sterge din cele care ocupa foarte mult spatiu.winking
Sper ca te-am ajutat.

| ZwErG a răspuns:

Pai ai doua optiuni.
1.Iti cumperi un card/hard mai mare
2.Incerci sa iti dezinstalezi din aplicatiile pe care nu le folosesti

In cazul in care varianta 2 nu functioneaza, incearca sa mergi la menegerul de aplicatii si sa iei fiecare aplicatie in parte si sa dai pe sterge date/sterge cahce.
Succes!