| Alexandru_Catalin_1990_HAFY a întrebat:

Salut, am un telefon ZTE Blade v7 Lite, si de ceva vreme nu-mi mai citeste cardul de memorie. Am card de 2, 4 si 8 GB, pe niciunul nu-l citeste(firma Kingston). Ce as putea face sa mearga. Tin sa mentionez ca in alt telefon il citeste, PC-ul il citeste. Mersi anticipat :*

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Probabil ai scos cardurile fara sa le dai eject sau sa inchizi telefonul. In acesta situatie poti incerca formatarea lor in PC dar daca nici asa nu merge, n-ai ce face. Ar trebui dus la reprat telefonul.