| Lexyfrumusik12 a întrebat:

Buna T. P. U. Am un telefon Samsung Galaxy i500 m-am pierdut cardul de memorie si camera nu imi merge fara card...stiu ce setari asi putea face sa mearga camera si sa pot primi prin bluetooth fisiere? ..si daca nu se poate face nimic cat ar costa un card de 1 GB de la Samsung!

Merci:*:* Anticipat :X

Răspuns Câştigător
| mihaispinu1 a răspuns:

Si da cardul ala e bun.

| Lexyfrumusik12 explică (pentru mihaispinu1):

Multumesc :* oh go on Vam cerut parerea deoarece nu vreau sa dau bani degeaba pe el si telefonul sa nu mil citeasca

10 răspunsuri:
| Alion a răspuns:

In primul rand de ce vrei un card de la Samsung? e buna oricare firma. in al doilea rand la camera poti selecta unde sa se salveze pozele undeva prin optiuni si probabil u ai selectata optiunea de a le salva in card ( pe care nu il )

| Lexyfrumusik12 explică (pentru Alion):

Acele sateri unde la gasesc la camera sunt doar setari de baza [ revolutia balanta de alb efectele ISO masurare calitatea imagini] nu cardul nu trebuie sa fie neaparat de la Samsung dar ca mi-e frica daca'l cumpar sa nu mil citeasca happy ma poti ajuta ..sti unde pot gasi setarila?

| King_Iulian_1977 a răspuns:

10-20ron

| Lexyfrumusik12 explică:

Acest card de memorie merge la Samsung Galazy i550? http://www.emag.ro/......b--pSDC2GB

| mihaispinu1 a răspuns (pentru Lexyfrumusik12):

Cel mai sigur e sa te duci la un service GSM acolo au carduri si le testezi pe loc.
Cat despre setari nu prea cunosc telefonul cauta amanuntit in el e o setare sa ti le salveze in memoria telefonului.
Cat ai dat pe telefon?

| Lexyfrumusik12 explică (pentru mihaispinu1):

500 lei ( 5 milioane)

| mihaispinu1 a răspuns:

Cardul de memorie? o intrebare am pentru tine : E telefon la mana a2a sau luat din magazin vezi daca e facut in china pe spate dupa ce dai bateria jos.
Sau s-ar putea sa ti se fi stricat softul du-te la un service GSM. Dar mi se apare ciudat eu cred sigur ca e chinezarie singurle telefoane care nu primesc fisiere prin blutooth sunt iphone-urile. Setari uita-te la blutooth settings connectivty vezi daca ai Vizibility/Vizibilitatea On daca e pe off pune-o pe on. si cam atat chestia cu camera ti-am spus nu iti trebuie card e... o chestie de. memorie poti da sa se slaveze in telefon iamginile. Si inca o intrebare nu vede camera? sau nu poti salva si captura poze?

| Lexyfrumusik12 explică (pentru mihaispinu1):

Nu telefonul e cumparat de la eMAG e nou nout are doar 3 luni cardul de memorie l-am pierdut ...Cand vreau sa fac o poza spune ca imi trebuie cartede la memorie pentru a utiliza camera ..telefonul e facut in Germania

| Lexyfrumusik12 explică (pentru mihaispinu1):

AA nu scuze telefonul e facut in Vietnam, iar bateria e din koreea si terminata in Vietnam