| BezeaToxica a întrebat:

Am windows XP pe laptop(nu este original), daca se "desfinteaza" Xp-ul neaparat trebuie sa mi-l schimb si eu?
Daca am Procesor Intel Core Duo CPU 2.00 GHz si 2 GB Ram imi va merge winows 8 bine?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Treci pe Windows 7, e mai usor de folosit decat 8 care are o interfata un pic mai greoaie!
La specificatii tale iti va merge 7 Ok!

6 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Desfiintat nici un caz. Nu o sa mai fie suport tehnic, update-uri, drivere.
Nu va rula prea stralucit win8 pe configuratia ta.

| syd a răspuns:

Scoate-ti un 7 Home Premium. Nu cere atat de multe si daca nu folosesti laptop-u decat la programe cum ar fi Office sau orice altceva cu cerinte minime iti va merge bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

XP-ul nu se desfiinteaza, nu va mai exista suport pentru el. Asta inseamna ca nu vor mai exista update-uri lucru care oricum nu te va afecta pe tine, cei care il au piratat oricum nu isi fac update-uri.

Intr-adevar, dupa o perioada nici anumite programe nu vor mai rula pe xp pentru ca cei care le creeaza nu vor mai avea motive sa le faca si pentru xp. Dar schimbarea asta nu se va petrece peste noapte, cel mai posibil in decursul a un an sau poate mai mult.

| apokalipse96 a răspuns:

Salut!
Da ma iti merge windows 8, dar eu iti recomand windows 8.1 ca e mai usor de umblat pe el.
Eu am proc Intel Pentium 4. 3600 Gz (2 cpu) si RAM de 2 si imi merge foarte bune, dar ca sa nu te complici prea tare incearca mai intai cu wind 7, pana te obisnuiesti si dupa treci la 8 sau 8.1 asta e parerea mea.

| mirceaneb a răspuns:

Mai cumparati niste rami

| mirceaneb a răspuns:

Cu configuratia pe care o ai nu o sa iti mearga asa bine, mai bine stai cu xp instalat