| Daniel_4604 a întrebat:

As avea o intrebare legata de Ipad 1.Am o nedumerire legata de GPS-ul Ipad-ului.Acest GPS al Ipad-ului necesita o conexiune la internet sau poate fi folosit si fara aceasta conexiune.Ca de ex:As dori sa ma duc in strainatate si sa folosesc tableta ca un GPS.As putea folosi tableta fara internet pentru. a ma ghida?

Va multumesc pentru. raspunsuri anticipat!

Răspuns Câştigător
| JaJe a răspuns:

Gresit ***, poti folosi GPS-ul fara nevoia internetului, cu conditia sa ai deja hartile deja descarcate in iPad, e valabil pentru toate produsele cu GPS. Daca nu ai hartile descarcate, GPS-ul iti arata pozita ta actuala, doar ca tu nu vei sti unde te afli fiindca vei vedea punctul tau unde te afli si restul...ALB! intelegi?

2 răspunsuri:
| motherfucker a răspuns:

Raspunsul este nu. Sunt programe cu harti. Dar pentru a folosi gps-ul aveti nevoie de internet.

| Daniel_4604 explică:

Multumesc.