| Vlad0123 a întrebat:

As vrea sa stiu cum este in clasa a opta, ...la matematica daca e mai greu si as vrea sa stiu cu ce ati inceput clasa a opta la mate, adica cu operatii cu nr. reale, naturale, etc., sa stiu ce sa mai recapitulez.

Răspuns Câştigător
| Bossulet a răspuns:

La algebra e usor. trebuie sa ai grija sa intelegi doar functiile... la geometrie. hmm eu m-am descurcat bine, cred ca doar mie din toata clasa mi-au placut si am inteles figurile in spatiu laughing ai cateva seturi de formule de invatat dar nu e greu, trebuie sa te asiguri ca intelegi fiecare lectie, iar semestrul 2 merge ca unshappy eu acum ( anul trecut) am terminat clasa a 8-a happy tine minte nu avea emotii big grin iar de recapitulat ce sa iti spun, la geometrie nu prea ai ce, la algebra recapituleaza-ti intervalele si nr. realehappy

1 răspuns:
| ZethOfficial a răspuns:

Clasa a 8a la mate mie mi s-a parut cea mai usoara deoarece matematica chiar a inceput sa-mi placa, nu trebuie sa recapitulezi nimic doar sa intelegi din clasa.vezi ca ai exavualre nationala la mate care nu e chiar asa usoara