| Leatherleader a întrebat:

Au fost afisate rezultatele la bacalaureat si am picat la matematica. Notele sunt urmatoarele: limba romana - 5.75, geografie - 7.4 si matematica - 3.45.
Intrebarea mea este urmatoarea, pot sustine din nou proba la matematica in sesiune a 2-a (peste 2 luni din cate am inteles)?
Multumesc.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, urmand ca in cererea de inscriere pentru sesiunea din toamna sa soliciti expres mentinerea notelor la cele 2 materii.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa dai toamna asta (adica pe 23 august) dar vezi ca trebuie sa te inscrii inainte, vezi programul de inscrieri pentru toamna. Si daca nu iei dai anul viitor de 2 ori si tot asa pana iei. Dar a treia oara se plateste o taxa de 30 lei pe materie.

| Violleta2022 a răspuns:

Da, poti sustine doar la matematica si trebuei sa mentionezi asta in cererea pe care o faci.