| FlorinDGF a întrebat:

Salut cand deschid pc-ul imi apare o eroare care zice asa:
windows \ rescache is corrupt an unreadable. Please run the chkdsk utility
ce trebuie sa fac sa scap de ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scuze,nu am mai intrat.Da, bifeaza amandoua patratelele, si dai click pe start. Apoi la primirea acelui mesaj, dai click pe schedule disck check.Automat se restarteaza calculatorul sau daca nu, il restartezi tu. Apoi iti va aparea windows-ul(Albastru) si el repara erorile, sunt 5 pasi, trebuie sa-l lasi atata timp cat trebuie.Va intra singurel in desktop dupa ce rezolva cei 5 pasi.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa rulezi check disck. Click my computer-local disck "C"-proprietati- tools-check now-bifezi ambele patratele si click start. Dupa aceea restartezi calclatorul(laptopul).La repornire lasi windows-ul sa-si faca treaba, poate dura ceva timp, porneste singur apoi.Succes.

| FlorinDGF explică (pentru anonim_4396):

Le bifez pe ambele dupa cand dau start imi apare asta http://clip2net.com/s/5tzgts indiferent ca dau cancel sau cealalta de langa tot ne bufata ramane a 2-a

| anonim_4396 a răspuns (pentru FlorinDGF):

Scuze,nu am mai intrat.Da, bifeaza amandoua patratelele, si dai click pe start. Apoi la primirea acelui mesaj, dai click pe schedule disck check.Automat se restarteaza calculatorul sau daca nu, il restartezi tu. Apoi iti va aparea windows-ul(Albastru) si el repara erorile, sunt 5 pasi, trebuie sa-l lasi atata timp cat trebuie.Va intra singurel in desktop dupa ce rezolva cei 5 pasi.

| IonutGaby a răspuns:

Uite mai multe video care sa te juate funda plz https://www.youtube.com/watch?v=V7fAoskwUcM