| Lyvyw a întrebat:

Mi-am luat TERA Online si e la incarcat, e 57% si imi tot zice Windows Explorer : "TERA-Launcher.exe-Corrupt File
The file or directory D:\$Mft is corrupt and unreadable. Please run the Chkdsk utility. " Poate sa fie din cauza ca nu l-am lasat sa se incarce tot de o data? Ca aseara era 60% si l-am scos eu de mai multe ori... Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Johndoe2023 a răspuns:

Pai din programul pentru dezinstalare se dezinstaleaza complet si apoi poti sterge si registrii si tot)
lasa-l sa se incarce pana la capat si vezi atunci

3 răspunsuri:
| Johndoe2023 a răspuns:

Iti iei un soft gratuit de dezinstalat
http://www.revouninstaller.com/revo_uninstaller_free_download.html de aici, il dezinstalezi, apoi reinstalezi

| Lyvyw explică (pentru Johndoe2023):

Si daca il las sa se faca 100% nu o sa imi mearga? Ca vad ca se incarca in continuare. Sau nu ar fi mai usor sa ii dau direct din control panel?

| Johndoe2023 a răspuns (pentru Lyvyw):

Pai din programul pentru dezinstalare se dezinstaleaza complet si apoi poti sterge si registrii si tot)
lasa-l sa se incarce pana la capat si vezi atunci

| hypentakill a răspuns:

1. Apasa "Start" si apoi apasa pe "Run"
2.In casuta care s-a deschis scrie "chkdsk /f D:"
3. Apasa "OK".
Daca hard-diskul e foarte mare va dura cateva ore sa se refaca.