| Antonia90 a întrebat:

De fiecare data cand intru pe messenger si pe google chrome, imi apare intr-un chenar galben "CLayoutHostWnt - Tooltip: Yahoo Messenger. exe- Corrupt File - The file of directory ----- is corrupt and unreadable.Please run the Chkdsk utility", asta la Yahoo Messenger. La google chrome : "Windows- Corrupt File, The file of directory ---------- is corrupt and unreadable. Please rund the Chkdsk utility". E cam aceeasi chestie si la mess si la chrome. Care e problema si ce ar trebui sa fac sa nu imi mai apara asa?

1 răspuns:
| qrage a răspuns:

Sa-r putea sa fie vorba de un virus care tia corupt messengerul si google chrome. Fa o scanare cu un antivirus. daca nu ai instaleaza unul gratuit de aici:

http://free.avg.com/ww-en/homepage

Dupaia daca eroarea ramane prezenta, Ruleaza din START > Run > chkdsk si enter. daca tot iti va aparea eroarea, reinstaleaza messengerul si google chrome. daca nici asa nu scapi, reinstal de windows... bafta!