| T3NeX a întrebat:

Care ma poate ajuta urgent sa imi gasesc un HDD? De curand mi s-a ars HDD-ul si asi dori sa imi iau unu de la acelasi producator doar ca mai bun! HDD-ul meu este Segate Barracuda 7200.9 este de 160 Gb si asi dori sa imi iau altul de 300-500 Gb Buffer 32 Mb! Sau Daca ma puteti ajuta gasindumi alt HDD care sa se potriveasca la placa mea de baza Fiind " Asrock am2nf3-vesta"! Va rog Dau funda sant foarte disperat si doresc neaparat alt HDD! Daca mai doriti alte informatii despre HDD-ul care s-a ars sau placa de baza.......imi puteti lasa un msj la id : blackangell66

Dau Funda cat mai repede va rog!

2 răspunsuri:
| JaJe a răspuns:

Tocmai m-am uitat la modelul de la placa de baza, este un model cam vechi ce-i drept, care suporta 2 slot-uri SATA I (in prezent se gasesc de vanzare HDD-uri SATA II sau SATA III)
Si ai si un slot IDE (Port de HDD de generatie mai veche decat SATA).

Personal ti-as recomanda SATA, Nu stiu daca sunt compactibile modelele SATA II pe placa ta de baza care suporta SATA I.

In schimb ai putea incerca sa cauti un HDD cu port IDE. Desi nu se compara cu SATA.

| IoanaCerin a răspuns:

Salut, ai ai un site unde poti introduce configuratia pc si poti vedea ce si cum se potriveste.
Daca ai nevoie de ajutor pentru PC, articole si tutoriale gratuite, LIKE aici: http://www.facebook.com/ultranetworks
Posteaza mereu chestii interesante si raspund la intrebari daca ai nevoie de ajutor. Bafta!