| Stefffanutz a întrebat:

Salut care stiti ce are pc meu se opresete singur si apare pe ecran un scris albu pe un fundal albastru mai inchis si scrie ceva de genu An problem occuper hardware, cine stiestraight facece o avea straight face

7 răspunsuri:
| Sperman a răspuns:

Bluescreen, e de la Windows. Daca ai erori din astea foarte des, atunci formateaza-l.

| vali11 a răspuns:

Frate ti sa bulit hdd

| WR104 a răspuns:

O componenta hardware nu este bagata bine in placa de baza, in sloturi. Poate sa fie si "putina" mizerie, praf etc. Daca nu te pricepi cheama pe cineva care se pricepe.Acum depinde si cat de des face si ce ai facut tu in ultimul timp pc ului.

| candygirl a răspuns:

Reinstaleaza windows si atunci cand il stingi, fa-o de la butonul start si apoi turn off computer, nu il scoate din priza cand e pornit.

| Angyclon a răspuns:

De cat timp ai calculatorul? Ar putea fi uzat. Am aceeasi problema cu celalalt calculator al meu. gandeste-te de cat timp il ai si cat de mult l-ai folosit in tot acest timp. Daca e asta trebuie dus la un atelier. Scz daca nu te-am ajutat.

| lightmyfire a răspuns:

Buna.Eu am avut probleme de genul asta, si tot ii dadeam restart pana ce nu mai aparea. Unui vecin i-a aparut exact la fel si a zis ca el a umblat la unitatea centrala a desfacut-o si dupa nu a mai avut probleme, sau poate trebuie sa-ti reinstalezi Windowsu.Nu stiu exact ce are pc tau, oricum intreaba un specialist daca nu reusesti, te va ajuta cu siguranta.Succes.Sper ca ti-am fost de ajutor.O zi minunatahappy

| Sk1p3er a răspuns:

Ori hdd-ul nu este introdus bine ori sorry formatt total