| Vaallyy999 a întrebat:

Ce ceaiuri au cele mai multe vitamine și care sunt acestea? Mersi. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| nugasescusernameliber a răspuns:

Toate ceaiurile sunt sanatoase, fiecare are anumite principii si pot fi folosite in diverse afectiuni. La fel ca orice alt lichid sau aliment, exesul este tot exces si dauneaza, deci pana si ceaiurile se beau "cu cap".
De exemplu, ceaiul de menta ajuta digestia, balonarea, insa in exces are efect opus, adica constipa.
Daca doresti strict pentru vitamine, incerca-le pe cele rosii - gen fructe de padure, merisoare, afine, coacaze, am vazut ca sunt si din fructe gen lamaie si ghimbir, portocale, amestec de 7 plante, etc.

4 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Toate in principiu sunt sanatoase, dar fiecare au rolul sau, ceai verde, coada soricelului, coada calului, ceai de musetel, ceai de lamaie, ceai de tei, ceai de isma, sunt foarte sanatoase, eu beau mereu.

Răspuns utilizator avertizat
| AleexisViol3t a răspuns:

Https://www.farmaciata.ro/......se-ceaiuri
Cateva denumiri si informatii care te vor ajuta, sper!

| Vaallyy999 explică:

V-aș fi dat fundă la toți, mersi pentru răspunsuri