| Yee a întrebat:

Ce inseamna o "Adeverință privind forma de finanțare de la studiile universitare"?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti la prima facultate n-ai nevoie de aceasta adeverinta. Doar daca ai facut integral sau partial o facultate atunci ai nevoie de adeverinta pentru a doua facultate, eliberata de prima facultate, avand in vedere ca pe loc bugetat poti face o singura facultate.

| Adry05 a răspuns:

Cred că ai nevoie de adeverința asta doar în cazu în care ești la a 2-a facultate, dacă n-ai mai făcut studii universitare nu te vizează.

| Catrice a răspuns:

Adică dacă îți plătește statul sau tu studiile aka taxa sau buget.

| Yee explică (pentru Catrice):

Dar eu inca nu stiu cum intru. Ce ar trebui sa trimit ca act?

| Catrice a răspuns (pentru Yee):

Înseamnă că nu ești admis încă și n-ai ce trimite. Aștepți pana după ce afli. E urgenta treaba, da un telefon și explica-le.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Pai o adeverință de la secretariat în care este specificat cati ani ai beneficiat de facultate la buget sau ceva de genul