| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Ce inseamna pentru voi un om INVULNERABIL din toate punctele de vedere?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Antisocial.

| iulianr a răspuns:

Un om care nu exista. Fiecare persoana are macar un punct slab.

| dinaprilie a răspuns:

Psihopat

| Sekim a răspuns:

Exemplu de om invulnerabil, Buddha. A atins "invulnerabilitatea" din mai multe puncte de vedere, dar, a sacrificat multe lucruri pentru asta. Inzolandu se de restul oamenilor a ajuns sa fie intr o armonie deplina cu propria persoana, invulnerabil la durerea emoțională, stres, griji etc. Prin antrenamente intense a ajuns invulnerabil chiar și la durerea fizică, având control total asupra corpului și minții. Ceea ce nu a putut realiza în schimb este nemurirea, deci, aceasta ar fi vulnerabilitatea atat a lui, cât și a celorlalți oameni. Ceea ce vreau sa spun cu asta este că orice om are este vulnerabil, nu exista om invulnerabil din păcate ( sau din fericire ).

| badpanda a răspuns:

Un mit.

| gigite a răspuns:

E dirijat, slugoi, pupincurist notoriu,...