| CharlieScene24 a întrebat:

Salut.Ce inseamna sa fi EMO?

11 răspunsuri:
| ReiVaN a răspuns:

Sa fii un retardat fara viata si notiunea despre realitate cu parul-n ochi,

| ReiVaN a răspuns:

Eu sunt un om realist.
Pot sa spun ce vreau eu, cum vreau eu si cat de violent vreau eu. Parintii tai ti-au implementat cu succes o gandire comunista.
Nu suport ipocritii ca tine.

| neca a răspuns (pentru ReiVaN):

Eu cred ca esti negativist si ca tot vb de ipocriti tu n-ai facut niciodata nimic in viata ta care sa contrazica ceva ce ai zis in trecut
PS u mad bro

| ReiVaN a răspuns (pentru neca):

What the.
Cumetre tu stii sa scrii o fraza corect? Nu serios, ce vrea sa insemne inlantuirea aia de cuvinte? Vorbesti cu mine cu "vb"?!
Du-te tare pe 9gag...

| ReiVaN a răspuns (pentru neca):

PS : Du-te de vezi un anime, sau la scoală, că te bate limba maternă.

| ViVi99 a răspuns:

Pai sa fi EMO inseamna sa fi trist, sa nu mai vrei sa traiesti, de aceea ei se machiaza si se imbraca in negru, se taie pe maini etc.

| FearOfTheDark a răspuns:

EMOtiv.

| RetardedRacoons a răspuns:

Am observat ca nu prea reusesti sa-ti faci prieteni. Vezi, daca esti asa irascibila...Esti emo cumva?

| XBrunetteX a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Emo Citeste aici.

P.S: Taiasca Wikipedia! :))

| hhhapciuuu a răspuns:

Emo, vine de la cuvintul emotiv, sunt niste persoane triste, irascibile, care se imbraca in negru si roz ( LA FETE) SI SUFERA DUPA O PERSOANA IUBITA, O RUDA MOARTA, SI SUNT TOT INTR-o depresie. nu vorbesc cu ceilalti, adica au comportament antisocial, si le place sa fie diferiti. unii se imbraca si in stilul emo, dar altii sunt emo doar prin sentimente, ei sunt o fire sensibila, si pling din orice,

| OtipaOarecare a răspuns:

Sa fii Emo nu inseamna sa fii nebun, retardat, bolnav si cum mai spun cei care ii exclud din societate!
Pur si simplu( de fapt complicat) acesti oameni sunt ca noi toti! Daca au intrat intr-o depresie si vor sa arate ca sufera, ca sunt singuri, nu inseamna ca trebuie tratati urat, oameni buni!
Emo kids sunt tineri care au suferit enorm, de au ajuns in starea initiala, sunt tineri care cred ca viata nu mai are nici un rost atata timp cat e plina de suferinta si cruzime.Isi arata starea prin imbracaminte, negru in exces, pierscinguri, etc.Asta nu inseamna ca sunt ciudati!
Desigur mai exista adolescenti care le copiaza stilul deoarece e "cool".
Eu nu am nimic cu acesti tineri, e viata lor si nu trebuie judecati dupa aparente...