| Angel_8045 a întrebat:

Salut,cine imi spune niste impresii despre romanul"Mara"?

6 răspunsuri:
| rutanklan a răspuns:

Romanul Mara este un roman foarte frumos. El are multe pagini. El merita citit. In el este vorba despre "mara". El am impresia ca a fost scris de Mihail Sadoveanu.

| ThePoet a răspuns (pentru rutanklan):

Ai o impresie cam gresita. Mara a fost scris de Ioan Slavici si e un roman super naspa!

| rutanklan a răspuns (pentru ThePoet):

rolling on the floor da e o impresie gresita. Daca dai pegoogle gasesti Mara de... Mihail Sadoveanu...

| ThePoet a răspuns (pentru rutanklan):

rolling on the floor)))))))))))))))))))))))))

| Hash001 a răspuns (pentru rutanklan):

D'accord.

| AnnemarieLove a răspuns:

Nu am de gand sa dau Copy/Paste din Wikipedia.Eu am citit cartea, povestea mi s-a parut frumoasa! Cred insa ca ar trebui sa o citesti tu, pentru a afla cel mai corect raspuns.