| cristinnel a întrebat:

Salut, coletul in Cluj( prin posta romana) vine acasa sau trebuie sa mergi dupa el la posta?

Răspuns Câştigător
| MitroKta a răspuns:

Daca e prin posta nu vine acasa. Iti vine acasa un aviz care te atentioneaza sa te duci sa il ridici si specifica suma. Te duci a posta cu buletinul si banii si il ridici.
Atentie, pe buletin trebuie sa fie aceeasi adresa cu cea la care a fost livrat coletul, altfel nu ti-l da.

| cristinnel explică (pentru MitroKta):

Dar daca pe buletin nu e adresa de livrare oare ce optiuni am? straight face pentru ca deja e pe drum

| MitroKta a răspuns (pentru cristinnel):

Incearca macar. dar te duci la posta de cum apare chitanta. Pt ca, coletul sta la posta vreo 3 zile timp in care sa il ridici. Daca nu te ti-l dau din prima, te duci cu o ruda- de ex parintii- care are adresa aia care este specificata la colet. Trebuie sa te lase cumva.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Daca este prin Posta Romana, mergi acolo daca este prin curierat vine acasa.

| alexs99 a răspuns:

Nu-ti vine acasa, trebuie sa te duci dupa el la posta.

| LittleBlackDress a răspuns:

Posta romana nu face livrari acasa, asa ca va trebui sa mergi sa iti ridici coletul de la posta.

| nikemessi15 a răspuns:

Primesti acasa un fel de chitanta, niciodata un colet trimis prin posta roamana nu vine acasa, trebuie sa mergi tu dupa el cu buletinu si eventual acea foaie happy